Instytut Inżynierii Materiałowej

Medale na INTARG dla pracowników Instytutu

Medale na INTARG dla pracowników Instytutu

W dniu 5 czerwca br. w Katowicach odbyły się Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG, będące forum spotkań przedstawicieli świata nauki, przemysłu oraz biznesu.

Podczas tegorocznych targów zaprezentowano  wynalazki i  innowacyjne rozwiązania z różnych branż  i dziedzin. Głównie koncentrowały się one na zastosowaniu w przemyśle, ochronie środowiska, bezpieczeństwie, medycynie i jakości życia. Miło nam poinformować,że w tym roku zostały wyróżnione dwie osoby z Instytutu Techniki UKW w Bydgoszczy.

Złotym medalem nagrodzono "Powłokę polimerową z kompleksem miedzi do metalizowania bezprądowego materiałów polimerowych" autorstwa dr hab. Piotra Rytlewskiego, prof.UKW z Instytutu Techniki Wydziału Matematyki, Fizyki i Techniki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz srebrnym medalem "Biodegradowalny kompozyt o zwiększonej szybkości degradacji i aktywności przeciwustrojowej" zespołu badawczego w składzie: dr hab.inż. Magdalena Stepczyńska, prof.UKW, dr hab.inż. Piotr Rytlewski, prof. UKW, oboje z Instytutu Techniki UKW oraz dr hab. Maciej Walczak, kierownik Zakładu Mikrobiologii Środowiskowej i Biotechnologii UMK.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!