Instytut Inżynierii Materiałowej

Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla Zespołu Naukowców z naszego Instytutu

W amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu odbyła się w czwartek (17 czerwca) wieczorem doroczna gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Te najbardziej prestiżowe regionalne wyróżnienia przyznano już po raz dwudziesty.

 - Postaci wielkiego formatu, najlepsi z najlepszych, twórczy, aktywni, godni naśladowania, rozsławiający nasz region w szerokim świecie i zaangażowani w lokalne inicjatywy. Czynią dobro i służą rozwojowi województwa. Dziękuję za Waszą pasję, ambicję, profesjonalizm  – mówił gratulując nagrodzonym marszałek Piotr Całbecki. - Tegoroczna liczba wyróżnionych świadczy o aktywności naszego województwa, pokazuje kim jesteśmy silni. 

- Gratuluję serdecznie wszystkim laureatom i wyróżnionym  w XX edycji Nagród  Marszałka. Macie Państwo pasję, kreatywność, pomysłowość i brak pokory - by burzyć schematy i proste rozwiązania. Jan Lechoń w „Pieśni o Stefanie Starzyńskim” powiedział:  „są zwykli ludzie (...), co zawsze wszystko chcą wypełnić dobrze”. Wy nie tylko wykonujecie  swoje zadania dobrze, ale jesteście też dobrymi ludźmi - za co w imieniu mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego dziękuję - mówiła w swoim wystąpieniu przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

Z naszego Instytutu nagrodzony w kategorii "ochrona środowiska naturalnego" został Zespół Naukowy w składzie: 

  • dr hab. inż. Joanna Paciorek-Sadowska, prof. uczelni,
  • dr inż. Marcin Borowicz,
  • mgr inż. Marek Isbrandt,
  • mgr inż. Łukasz Grzybowski.

Pełna lista nagrodonych znajduje się na stronie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl