Pracownicy WIM otrzymali finansowanie MEiN w programie 'Doskonała Nauka' na wydanie monografii naukowej w wydawnictwie Routledge & CRC Press/Taylor & Francis Group (Boca Raton, Florida, US)

Wniosek Kolegów z Wydziału Inżynierii Materiałowej UKW, z Katedry Materiałów Konstrukcyjnych i Biomateriałów – złożony w marcu br. w konkursie MEiN „Doskonała Nauka – wsparcie monografii naukowych”, III edycja - otrzymał finansowanie MEiN (trzecie miejsce pod względem wielkości przyznanej kwoty: 66 962,50 zł, tuż po wnioskach z Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej, na 88 wniosków zakwalifikowanych do finansowania w tej edycji konkursu) na wydanie monografii naukowej w trybie otwartego dostępu w renomowanym wydawnictwie Routledge & CRC Press należącym do Taylor & Francis Group, którego książki Open Access są dostępne w ponad 202 krajach na świecie i jest ono zaliczane jest do wydawnictw Poziomu II – 200 pkt. wg Komunikatu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 lipca 2021 r. w sprawie wykazu wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe.

Monografia konkursowa autorstwa Ryszarda Uklejewskiego (UKW), Piotra Rogali (UMP) i Mariusza Winieckiego (UKW) pt.: „Prototype of a Biomimetic Multi-spiked Connecting Scaffold for a New Generation of Resurfacing Endoprostheses - bioengineering research and pilot experiments on animal model”  stanowi nowe całościowe opracowanie zasadniczych wyników badań bioinżyniersko-klinicznego zespołu nad prototypem biomimetycznego wieloszpilkowego rusztowania łączącego z kością okołostawową komponenty nowej generacji całkowicie bezcementowych powierzchniowych endoprotez stawowych. Wyniki te otrzymano w toku realizacji dwóch projektów badawczych (MNSW/NCN nr 4T07C05629 i nr N518412638, kierownik projektów: R. Uklejewski) i kontynuowanych badań przeprowadzonych we współpracy z zespołami badawczymi z Politechniki Poznańskiej (z Wydziału Technologii Chemicznej i Wydziału Inżynierii Mechanicznej) i Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Ważniejsze otrzymane wyniki badawcze zostały częściowo opublikowane w bardzo dobrych czasopismach naukowych. Nowa generacja całkowicie bezcementowych powierzchniowych endoprotez stawów osadzanych w kości okołostawowej za pomocą prototypowego wieloszpilkowego rusztowania łączącego (wg koncepcji dr.hab. n. med. P. Rogali – chirurga ortopedy z UMP) będzie 1-szą generacją biomimetycznych powierzchniowych endoprotez stawowych, jak i biomimetycznych endoprotez stawowych w ogóle.

Monografia Kolegów została zaaprobowana przez CRC Press / Taylor & Francis Group w sierpniu 2022 r. do publikacji z ISBN: 9781032418445. Umowa pomiędzy MEiN i UKW reprezentowanym przez Prorektora Prof. J. Burczyka została już podpisana, a realizacja projektu dotyczącego opublikowania tej monografii rozpocznie się w grudniu 2022 r. i zakończy w sierpniu 2023 r.

Treść listu z Wydawnictwa CRC Press (Taylor & Francis Group) informującego o zaakceptowaniu  monografii do publikacji.

August 26, 2022

To Whomsoever it may concern

This is to state that the book proposal titled "Prototype of a Biomimetic Multi-spiked Connecting Scaffold for a New Generation of Resurfacing Endoprostheses" (ISBN: 9781032418445) authored by Ryszard Uklejewski, Piotr Rogala , and Mariusz Winiecki has been approved for publication in CRC Press (Taylor & Francis Group). The same will be published in both hardback and electronic version, and the electronic version will be in Open Access Form (subject to payment of Book Processing Charges).

We wish authors very best of luck for the project.

Sincerely,

Gagandeep Singh, Ph.D.